Metro A bude jezdit do stanic Bořislavka, Veleslavín, Petřiny a Motol

13.06.2012 19:31

Radní se dohodli na jednoslovných názvech. Některé se ale liší od současných názvů zastávek tramvají a autobusů a podle odborníků tak mohou být matoucí.

Například první nová stanice metra, která vznikne u křižovatky Evropské třídy a Horoměřické ulice, ponese název Bořislavka. Pracovně se pro ni používal název Červený vrch podle nedalekého sídliště. Odborníci navrhovali Horoměřická, podle nejbližší zastávky tramvají a autobusů, na které budou cestující přestupovat. Název Bořislavka, který prosazovala Praha 6, je nyní používán pro zastávku, která je od plánovaného vstupu do metra vzdálena asi 200 metrů.

Stanice se bude jmenovat stejně jako blízké obchodní centrum

"Z vyjádření městské části nepřímo vyplývá, že pojmenování stanice metra bude korespondovat s komerčními zájmy majitele budovaného polyfunkčního centra Shopping park Bořislavka bez ohledu na tradice a především orientaci cestujících," uvádí se v materiálu, který zpracovali experti.

U druhé stanice navrhovali odborníci, kteří v metropoli plánují veřejnou dopravu, pojmenování Nádraží Veleslavín podle současných zastávek tramvají a autobusů. Radní se však přiklonili ke kratší verzi podobně jako u stanice Motol. Z této stanice budou moci cestující procházet přímo do areálu nemocnice, proto odborníci i Praha 5 navrhovali, aby stanice nesla název Nemocnice Motol.